İlaçlama Firması

Mispak böcek ilaçlama firması İstanbul genelinde sağlık bakanlığı onaylı ekonomik haşere kontrolü sağlamaktadır. Anadolu yakası ve avrupa yakası şubelerimiz ile yetkili personelimiz sizlere en etkili hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

 

ilaçlama firması istanbul
ilaçlama firması

İstanbul İlaçlama Firması

Pire, kene, bit, tahtakurusu gibi haşereler de kan emerek beslenirler. Sağlıksız hayvanlardan ya da insanlardan emdikleri kanlardan aldıkları mikropları bir diğer canlıya kolaylıkla geçirerek ciddi hastalıkla neden olurlar. Bu haşerelerden kurtulmak da oldukça ciddi bir iştir. Ufak olmaları, insanlar üzerinde de bulunabilmeleri görünmelerini, fark edilmelerini ve yok edilmelerini zorlaştırır. Pire haşeresinin çok fazla sıçrama özelliği nedeniyle her alana geçebiliyor olması da yakalanmasını zorlaştıran bir diğer etkendir. Bu gibi haşereler ile mücadele için ilaçlama firmaları sizlere her tür gerekli hizmeti sunmaktadır. Bireysel olarak yapılacak olan müdahaleler, sayılarının da fazla olmaları sebebiyle bir sonuç vermeyeceğinden zaman kaybından ibaret olacak bu uğraşlar yerine profesyonel firmalar ile görüşülmelidir.

Böcek ilaçlama firması

Kokulu ilaçlama: Buharlama ile uygulanan bu ilaçlama gerçekleştirilmeden önce alandaki gıdaların ağızları kapatılarak saklanması ya da varsa çocuk oyuncaklarınızın da üzerlerinde haşere ya da böcek olmadığından emin olunarak aynı şekilde poşetlenerek kaldırılması gerekmektedir. Bunun dışında bu işlem sırasında alanda hiçbir kimse bulunmamalıdır. Çünkü kokulu ilaçlamada kullanılan haşere ilaçları diğer yöntemlerde kullanılanlardan en etkili olanıdır ve insanlarla teması sonucunda sağlık sorunları ile karşılaşılabilmektedir. İşlem sırasında alanda varsa halılar kaldırılmamalı ya da koltukların üzerleri örtülmemelidir. Aksi halde bu gibi eşyalarda bulunabilecek haşereler yok edilemez. Kokulu ilaçlama sırasında 2 saat kapalı kalması gereken alan yarım saatlik havalandırma sonucunda yeniden kullanıma açılabilir.

Kokusuz ilaçlama: Kokulu ilaçlama kadar etkili olan bu yöntemin diğerinden farklı kokusuz olması ve bu nedenle alandaki insanların burayı terk etmesine gerek duyulmadan gerçekleştirilmesidir. Tüm haşereler için etkili olabilecek bu işlem her tür haşereden kurtulmak için kolaylıkla, hiçbir önleme gerek duyulmadan uygulanabilir. İlaçlama ardından da püskürtme yolu ile yapıldığından herhangi bir temizliğe gerek duyulmaz.

Jel ilaçlama: Kokusuz olduğundan insan sağlığına ve çevreye hiçbir yan etkisi yoktur. Jel ilaçlama, şırınga ya da silikon tabancası yardımıyla ilaçların ufak parçalar halinde kuytu köşelere bırakılması ile gerçekleşmektedir. Bu ilaçlama işlemi ardından herhangi bir havalandırma ya da temizliğe gerek duyulmaz. Oldukça kolay uygulanan bu yöntem sırasında insanların alanı terk etmelerine de gerek duyulmaz. Bu yüzden sık uygulanan bir yöntemdir.